|
maandag 24 tot vrijdag 28 november 2025
|
|
|
FORUM
Nu vrijdag forum door de klas van Romi en Chloë.
Vrijdag 28 november geen forum door muzinami.
|
|
BELANGRIJKE DATA
Verdere info volgt telkens in het Vliegernieuws
11/12/25: oudercontact lager
4/02/26: pedagogische studiedag
07/02/26: nieuwjaarsschoonmaak
10/02/26: kleutercafé
31/03/26: broer- en zuskring
30/04/26: ateliers
06/05/26: pedagogische studiedag
09/05/26: verwenfeest
13 en 15/05/26: vrije dagen
21/05/26: broer- en zuskring
26 en 27/05/26: vrije dagen
29 tem 31/05/2026: kampeerweekend
4 en 5/06/26: kleuterkamp
25/06/26: oudercontact
30/06/26: pedagogische studiedag
|
|
OUDERPARTICIPATIE
Er is al veel beweging van ouders rond de school: een grote aanwezigheid bij de ateliers, bij het Groot Kamp en bij de feesten van de 7- en 12-jarigen. Dank voor jullie enthousiasme!
Ook het bestuur, bestaande uit leerkrachten en ouders, draait op volle toeren. Met veel goesting willen we de ouderparticipatiegroepen ten volle laten opstarten.
Via deze link: https://forms.gle/qNdTXeUw4jJBkTXW7 kan elke ouder zich vrijwillig kandidaat stellen.
Vragen over de werking? Spreek gerust de volgende ouders van het bestuur aan:
Ilia Volkov, Tracy Debreuck, Winne Verhaeghe, Pieter-Jan Delesie, Benoît Derwa, Sofie Du Four en Ineke Stevens.
|
|
NIEUWE LEERKRACHT
Petra
Deze week is Petra Van Hemelryk gestart in de 3de leefgroep. Zij werkt parttime samen met Lize. Welkom, Petra, als nieuw lid van de Vliegerfamilie!

|
|
DE VLIEGER STAAKT NIET
25 en 26 november
Op 25 en 26 november 2025 vindt er een nationale staking plaats. Het Vliegerteam neemt niet deel aan deze staking en de school blijft bijgevolg open.
|
|
ZOEN EN VROEMZONE
We hebben het geluk om te beschikken over een zoen en vroemzone voor ons schoolgebouw. In deze zone kun je je kind veilig afzetten of laten instappen in de auto. Het is niet de bedoeling om hier een lange periode te parkeren maar om onmiddellijk plaats te maken voor de andere auto’s.
Alvast bedankt.

|
|
RESERVEKLEDIJ KLEUTERS
Oproep
We merken dat onze voorraad reservekledij voor de kleuters slinkt.
Mocht je kleuter door een ongelukje op school in reservekledij thuiskomen, gelieve deze kleertjes dan gewassen terug mee te brengen aub.
We zijn ook op zoek naar (jongens)onderbroeken, kousen, lange broeken… Mocht je hiervan iets kunnen missen thuis, dan mag je dit zeker meebrengen naar school.
Alvast bedankt.
|
|
Kristof
Sport
Zwemmen
Geen zwemmen (zwembad is gesloten)
Turnen
Maandag: 5e en 6e leerjaar
Dinsdag: Romi, Chloë, Cindy en Kayleigh
Woensdag: Cindy en Kayleigh, Amandine en Els
Donderdag: Jolien, Lize, Romi, Chloë, Amandine, Els
Vrijdag: 5e en 6e leerjaar, Jolien en Lize
|
|
|

Els en Evelien – 1e leefgroep
Peuters
Project: Sint en Piet
Deze week zijn we vooral bezig geweest met bakstenen. Cement maken, afdrukken met Duploblokken, stempelen met sponsjes. We speelden een kleurenspel, ontdekten de hijskraan. Boven in de kring konden de kindjes ballen naar beneden gooien door de buizen.
Volgende week starten we met het project Sinterklaas.
Belangrijk:
Op 5 dec komt Sinterklaas in de voormiddag naar school.
|
|
|
Amandine – 1e leefgroep
Jongste kleuters
Project:
We zijn bezig rond het project zintuigen: ruiken, proeven, voelen, zien, horen.
Woensdag hadden we twee verjaardagen in de klas, beide vriendjes zijn 3 jaar geworden: Pippa en Karen. Ze kozen voor het schminken en een spelletje spelen met de hele klas.
We zijn ook bezig aan een kleuren bril te maken.
En we verwelkomen ook een nieuw vriendje: Lenart.
Ons klasje zit nu al gezellig vol.
Volgende week :
Volgende week doen we een blote voeten pad in de gang van school.
We maken onze bril verder af, waardoor we alles door een andere kleur zien.
En nog spelletjes met proeven en ruiken.
|
|
|
Romi – 1e leefgroep
Oudste kleuters
Deze week ronden we ons project over robots af.
Vrijdag vieren we de verjaardag van Louiza, die op zaterdag 5 jaar wordt. Dat doen we met een pyjamafeestje in de klas. De kinderen mogen dus in pyjama naar school komen.
Vrijdag is het ook forum voor onze klas. Het forum start om 15.30 uur.
Volgende week werken we projectloos, zodat we het robotproject kunnen evalueren en een nieuw project kiezen.
Op maandag is er geen zwemmen, omdat het zwembad gesloten is voor jaarlijks onderhoud.
|
|
|
Chloë – 1e leefgroep
oudste kleuters
Deze week werkten we verder rond het project groenten en fruit. We ontdekten waar verschillende soorten groenten en fruit groeien: aan een boom, aan een struik, op een plant of in de grond. We bekeken ook een filmpje waarin te zien was hoe uit een klein zaadje een groente- of fruitplant kan groeien.
Daarnaast leerden we groenten en fruit wegen en vergelijken: wat weegt meer, minder of evenveel? Samen maakten we ook heerlijke tomatensoep. De kleuters mochten zelf de groenten snijden met een kindvriendelijk mes 😊.
Op woensdag kwam Loekie op bezoek. We luisterden samen naar een verhaaltje met muzikale begeleiding en daarna mochten de kleuters zelf op instrumenten spelen.
Morgen ronden we dit project af op ons forum. Volgende week starten we met ons nieuwe project: Sinterklaas. Heb je thuis materialen die hierbij passen? Breng ze dan gerust mee, graag voorzien van een naamlabel.
|
|
|
|
Kayleigh – 2e leefgroep
1ste en 2de leerjaar
Maandag en dinsdag stellen we onze recepten samen en verdelen we opdrachtjes (wie doet wat).
Volgende week is er toetsenweek. De kinderen hoeven daar thuis niets extra voor te doen. De wekelijkse huistaken zijn voldoende.
Woensdag muziekles bij Loekie.
Op donderdag gaan enkele kinderen (2de lj.) naar de studie. Denk aan een goed schrijfpotlood, WP map, flitskaarten en een boek van hun niveau (voor wie snel klaar is) in de boekentas!
Dinsdagnamiddag gaan we met Trui en Evelien naar het woonzorgcentrum Monica. Wij zullen de bewoners een gezellige namiddag bezorgen.
Eerste leerjaar:
- Elke dag enkele minuutjes de klanken flitsen, en lezen in leesboekje 3 en 4. Volgende week leestestjes van boekje 3 en 4. We leerden deze week de a van dak en de d van doos.
- Schrijfblaadje 7 klaar tegen vrijdag. Werk verzorgd met een fijn en hard potlood. Let je op de correcte pengreep en een juiste zithouding.
- Rekenen: We maakten een aantal toetsjes.
We oefenen het optellen, aftrekken en splitsen tot 5 verder zonder materiaal. Oefen dit ook verder thuis (flitskaartjes). We blijven dagelijks flitstoetsjes doen.
Tweede leerjaar:
- Blijf oefenen voor de flitstoetsjes en de rekenbrevetjes. Je kan dit opvolgen achteraan in de WP map.
Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau.
- Donderdag herhalingsdictee van WP 5 t.e.m. 8. Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn (kijk vooraan op het overzichtsblad).
Belangrijk: Wie vóór donderdag het WP maakt en verbetert: graag de map in de loop van de week tonen. Dan kan ik al verbeteren en er eventuele foutjes uit halen.
- Rekenen: We herhaalden getallen tot 100 ordenen en vergelijken. Volgende week volgt een toets.
- Nieuwe bingeltaakjes
|
|
|
|

Cindy en Marijke – 2de leefgroep
1e en 2e leerjaar
We gingen naar de bib en hebben opnieuw vers leesvoer. De kinderen van het eerste kunnen ook al een aantal leesboekjes lezen!
We hebben een aantal boeken over oorlog onder de loep genomen en kregen een goed inzicht in het verloop van een oorlog. We parkeren ons project twee weekjes. In de week van 8 december bereiden we ons eindproduct voor: toneeltjes met als thema ‘oorlog’. Deze zullen jullie kunnen bewonderen op ons forum van 12 december.
Vanaf maandag komt Assya twee weekjes lesgeven. Ze focust zich op taal- en rekenlessen van het eerste leerjaar. Ze werkt ook twee weken rond het thema ‘maquette en plattegrond van de klas’. We kijken uit naar haar komst en geven haar een warm welkom!
GEEN zwemmen: zwembad is gesloten.
Dinsdagnamiddag gaan we met Trui en Evelien naar het woonzorgcentrum Monica. Wij zullen de bewoners een gezellige namiddag bezorgen.
Eerste leerjaar:
- Elke dag enkele minuutjes de klanken flitsen, en lezen in leesboekje 3 en 4. Volgende week leestestjes van boekje 3 en 4. We leerden deze week de a van dak en de d van doos.
- Schrijfblaadje 7 klaar tegen vrijdag. Werk verzorgd met een fijn en hard potlood. Let je op de correcte pengreep en een juiste zithouding.
- Rekenen: We maakten een aantal toetsjes.
We oefenen het optellen, aftrekken en splitsen tot 5 verder zonder materiaal. Oefen dit ook verder thuis (flitskaartjes). We blijven dagelijks flitstoetsjes doen.
Tweede leerjaar:
- Blijf oefenen voor de flitstoetsjes en de rekenbrevetjes. Je kan dit opvolgen achteraan in de WP map.
Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau.
- Donderdag herhalingsdictee van WP 5 t.e.m. 8. Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn (kijk vooraan op het overzichtsblad).
Belangrijk: Wie vóór donderdag het WP maakt en verbetert: graag de map in de loop van de week tonen. Dan kan ik al verbeteren en er eventuele foutjes uit halen.
- Rekenen: We herhaalden getallen tot 100 ordenen en vergelijken. Volgende week volgt een toets.
- Nieuwe bingeltaakjes
|
|
|

Lize en Petra – 3e leefgroep
3e en 4e leerjaar
Daar is hij dan, de eerste toetsenweek van dit schooljaar.
De toetsenplanning is reeds doorgestuurd via Smartschool, deze werd gisteren ook meegegeven in de boekentas met de kinderen.
De kinderen hebben al hard gewerkt en herhaald. We vulden een zelfreflectie in en ze kregen ook een herhalingsbundel waar ze thuis in kunnen oefenen.
Op Bingel staan er ook taken klaar die gelinkt zijn aan de geziene leerstof.
Volgende week vrijdag is het dan opnieuw muzinami en geen forum.
Voor volgende week:
- Bekijk goed de toetsenplanning.
- Ga niet te laat gaan slapen.
- Oefen regelmatig maar ook niet uren aan een stuk.
- Eet lekker en gezond.
- Ontspan ook af en toe.
Indien er nog vragen zijn rond de toetsen, aarzel zeker niet om ons een berichtje te sturen!
Binnenkort mogen jullie ook meer info verwachten over het oudercontact van 11 december. Ook op dinsdag 9 december zal het mogelijk zijn om een oudercontact in te plannen.
|
|
|

Jolien en Ann-Sofie – 3e leefgroep
3e en 4e leerjaar
Daar is hij dan, de eerste toetsenweek van dit schooljaar.
De toetsenplanning is reeds doorgestuurd, maar ik print deze nog eens uit en geef deze ook nog mee in de boekentas.
Deze week hebben de kinderen al had gewerkt en herhaald. We vulden ook een zelfreflectie in (zie mail) en ze kregen ook een bundel mee naar huis om in te oefen.
Ook op Bingel staan er nog taken klaar die gelinkt zijn aan de geziene leerstof.
Morgen komt Timon onze stagiair nog eens naar de klas en hij komt een knutselles geven. Ik ben al zeer benieuwd wat jullie ervan zullen maken.
Volgende week vrijdag is het dan opnieuw muzinami en geen forum.
Voor volgende week:
- Bekijk goed de toetsenplanning.
- Ga niet te laat gaan slapen.
- Oefen regelmatig maar ook niet uren aan een stuk.
- Eet lekker en gezond.
- Ontspan ook af en toe.
Binnenkort mogen jullie ook meer info verwachten over het oudercontact van 11 december.
|
|
|
Michelle – 4e leefgroep
5e en 6e leerjaar
Volgende week toetsenweek!
De voormiddagen worden pittig, dus de namiddagen zullen we gebruiken om te ontspannen.
Ook duiken we steeds dieper in ons project Japan. Wie nog materiaal heeft, mag het zeker meebrengen. Als je nog eetstokjes hebt liggen, die je niet gebruikt, zeker welkom!
Op vrijdagnamiddag is er Muzinami. Op vrijdagvoormiddag willen we graag Salma haar verjaardagwens inwilligen. Daarover later meer.
Succes met studeren allemaal!
|
|
|
Emiel – 4e leefgroep
5e en 6e leerjaar
- Toetsenweek volgende week! Alle info op het (meest recent) meegegeven overzicht, ik heb het ook doorgestuurd op Smartschool naar de ouders.
- Op vrijdag is er muzinami.
|
|
|
|
|
|