Vliegernieuws 15.01.24

In deze editie:

*|MC:SUBJECT|*
maandag 15 tot vrijdag 19 januari 2024

 FORUM 


Nu vrijdag forum door de 2de leefgroep.
Vrijdag 19 januari geen forum door de après-ski party.

 BELANGRIJKE DATA 

Verdere info volgt telkens in het Vliegernieuws
 
19 januari: après ski-party
21 april: verkleedfeest + schooloverleg
24 tem 26 mei: kampeerweekend
31 mei: familiedag
27 juni: apero picknick na 16u
         

 APRÈS-SKI PARTY 

Vrijdag 19 januari

Vanaf 15u30 tot 18u30 op de speelplaats.
Iedereen welkom in après-ski outfit. Alles kan: kerstmanpak, heidi, Rudi, lederhosen, tiroler,… 
Wie graag een handje wil helpen (graag!) de lijsten hangen uit in de inkomhall.  HET FOUTE KWARTIERTJE start om 16u45, we dansen samen het nieuwe jaar in! 

 OUDERCAFÉ 

Dinsdag 30 januari – 19u30
 
Op dinsdag 30 januari zijn alle kleuterouders welkom in Leefschool De Vlieger voor het oudercafé (het vroegere kleutercafé) om 19u30. 

Programma
 
– We starten stipt met een openingswoord van Gilla
– We gaan per leefgroep (oudste – jongste kleuters) in de klas zitten.
Wie vragen heeft kan deze hier gerust stellen. 
– Voor de ouders van de derde kleuters is er tijd voorzien om vragen te stellen over schoolrijpheid (zie powerpoint in mail) 
– De andere kleuterouders kunnen ondertussen genieten van een hapje en een drankje in de hall. 

Het ideale moment om de andere ouders te leren kennen.
 
Alle kleuterleerkrachten, de turnjuf, zorgleerkracht(en) en kinderverzorgster zullen aanwezig zijn. 
Jullie ook? Graag een mailtje naar de klasleerkracht om te verwittigen met hoeveel jullie aanwezig zullen zijn. 

GRAAG TOT DAN! – Kristin, Phoebe, Nienke, Carmen, Heidi, Marijke, Sofie, Gilla en Ciska. 

  DANKJEWEL LAURA 

Einde stage

Morgen is het de laatste dag van Laura, ze deed vorig jaar en dit jaar stage in de Vlieger. 
Laura, je werd een deel van ons team, we konden heel hard op je rekenen, je begeleidde de studie, deed kindgesprekken, volgde de vergaderingen mee, deed aan co-teaching, nam testen af, ging mee op kamp…
Een hele boel werk heb jij verzet op een lieve en stille manier.

Laura, een welgemeende merci van ons allemaal, we zullen je missen en wensen je het allerbeste in je verdere studies.
❤️

 GODSDIENST EN ZEDENLEER 

Bezoekje aan het WZC James Ensor

*Op dinsdag 12 december zijn de kinderen van de 4de leefgroep van zedenleer naar het WZC James Ensor gaan knutselen samen met de bewoners. Ze knutselden kerstmutsjes voor de kerstmarkt die daar later die week plaatsvond.

Bewoners en leerlingen waren zo geconcentreerd bezig dat we zelfs vergeten zijn om een fotootje te nemen. Maar beide generaties hebben er blijkbaar van genoten.

Een fijne ervaring, voor herhaling vatbaar!

*Op dinsdag 19 december zijn de kinderen van de 4de leefgroep van godsdienst ook naar het WZC geweest en hebben voor de bewoners een kerstmusical gebracht. Ook deze activiteit was een ‘schot in de roos’. Onze leerlingen hebben hun ogen uitgekeken, maar de emoties en hier en daar bijhorende ‘traantjes’ bij de ‘oudjes’, toonden hoe de mensen ervan genoten hebben.

Hiervan heeft An, de animatieverantwoordelijke daar, (mama van oudleerling Toine) wel enkele sfeerbeelden.

Zo hebben wij in schoonheid ons eerste trimester kunnen afsluiten.

Moira en TruiFoto na de kerstmusical met hun grootste fan 🙂

 LOENE IS GEBOREN 

23 december ’23

Op zaterdag 23 december kregen Nelle, Cisse en Jotte er een babyzusje bij want Loene is geboren! Een dikke proficiat aan de ouders. Geniet van deze speciale periode samen.


 INFOAVOND: 
ANGSTEN BIJ KINDEREN
 

Huis van het kind – Online


Iedereen is wel eens bang. Bang zijn behoort tot het leven van ieder van ons, ook tot het leven van kinderen. Een kind kan bang zijn voor heel verschillende dingen: een vreemd gezicht, een bezoek bij de dokter, spoken onder het bed, bang voor het donker, maar ook voor die dreigende wereld die meer dan ooit via de social media tot onze kinderen komt… Volgens een Engelse studie zouden onze kinderen ‘het angstigste zijn’ ooit (terwijl het minder dan ooit nodig is!)

En dan is er ook de faalangst. Heel veel kinderen hebben faalangst, ook kleuters! We leven in een prestatie maatschappij en ‘falen’ is een taboe geworden… Liefst moet alles van de eerste keer ‘juist’ zijn. We moeten met z’n allen hoogdringend leren omgaan met falen en aanvaarden dat we niet overal goed in zijn en niet overal goed in hoeven te zijn … We bekijken in deze workshop hoe we als opvoeder het beste omgaan met (faal) angst bij kinderen.

Inschrijven kan via info@huisvanhetkindlouisa.be. De link voor de infoavond wordt de dag voordien bezorgd via mail.

VOLGENDE WEEK

Kaat 
Sport

Zwemmen
Maandag: Phoebe en Kayleigh 

Turnen
Maandag: 5de en 6de leerjaar 
Dinsdag: Kristin, Phoebe, Kayleigh en Cindy
Woensdag: Cindy, Kayleigh, Nienke en Carmen 
Donderdag: Maren, Jolien, Carmen, Phoebe, Kristin en Nienke 
Vrijdag: 5de lj, 6de lj, Maren en Jolien 
Inoefenen NETBALTORNOOI op dinsdag over de middag  om 12u45 voor de 4de leefgroep (inschrijven via mail)
Carmen – 1e leefgroep 
Peuters

Allereerst wil ik jullie allen het beste wensen voor het nieuwe jaar! Hopelijk hebben jullie kunnen genieten van het samenzijn tijdens de feestdagen. In deze periode van het jaar is het koud buiten, vergeet geen sjaal, mutsen en handschoenen mee te geven! Graag overal naam opzetten aangezien het snel voetjes krijgt…  Deze week hebben wij opnieuw een nieuw vriendje mogen verwelkomen in de klas. Welkom Mees!  Dankzij de vriendjes in de klas vond Mees snel zijn draai.  Tijdens een kringgesprek vertelde de kindjes over mama en papa die wel of niet moeten werken.  Bij het doorvragen naar het beroep van mama of papa, konden ze moeilijk antwoorden. 
Wij hebben dus een volgend project gevonden! We werken de komende weken rond beroepen. 
Als je materiaal rond beroepen hebt liggen, breng gerust mee! We zullen vooral werken rond de verschillende beroepen van de ouders. Dus als jullie eens iets kunnen meegeven rond jullie eigen beroep. Heel graag! 🙂 Deze week startte we met de nieuwe regeling rond het ochtendmoment beneden (opvangruimte).  Kom indien je tijd hebt, ook gerust even mee met je kindje naar binnen.  Mochten er nog vragen, aanvullingen of opmerkingen zijn kom gerust even langs.  DATA: 
 • donderdag 25/01: wie graag nog eens meekomt naar de kring, kom gerust mee! 
 • dinsdag 30/01: oudercafé (meer info in het vliegernieuws) 
Nienke – 1e leefgroep  
Jongste kleuters 

Na een vlotte stemming over ons nieuw project gaan we volgende week van start met het project ‘Superhelden’. 
Heb je hier thuis materiaal rond liggen graag meebrengen of kan je zelf iets doen rond dit project, laat het me gerust weten. 
Ik ben opzoek naar zoveel mogelijk lakens, dekentjes, grote stukken stof.  Mocht je thuis ook oude lakens hebben liggen (die je niet meer nodig hebt), mag je dit meebrengen.
Deze week startte we met de nieuwe regeling van het ochtendmoment beneden (opvangruimte). 
Kom indien je tijd hebt, ook gerust even mee met je kindje naar binnen.  
Mochten er nog vragen, aanvullingen of opmerkingen zijn kom gerust even langs. 
Het is koud buiten en dus terug de tijd van het jaar om mutsen, sjaals en handschoenen aan te doen. 
Mag ik vragen om deze te naamtekenen, dankjewel. 
Wie graag donderdag 25/01 de kring wil meevolgen, is meer dan welkom! 
Dinsdag 30 januari: oudercafé (meer info in het Vliegernieuws)


Kristin en Marijke- 1e leefgroep 

Oudste kleuters 

Ons babyproject  kent heel veel interesse 
Dit hebben we zeker ook te danken aan de vele foto’s en filmpjes, waarvoor dank.
Deze week maken we nog een vrije tekst en dan sluiten we het project af.
Dinsdag namiddag gaan we naar de bib.
Woensdag mag iedereen een pop meenemen voor de baby-yoga.

Dinsdag 30 jan om 19u30 gaat ons oudercafé (vroegere kleutercafé) door.
Sturen jullie een mailtje om te laten weten of jullie al dan niet aanwezig zullen zijn?
Phoebe – 1e leefgroep  
oudste kleuters 

We hebben samen een nieuw project gekozen: hoe gaat het met de ijsberen? Waar wonen de ijsberen? Hoe leven ze? Wat eten de ijsberen? …  Materiaal rond dit project is zeker welkom (genaamtekend).  Ik stuur de foto’s van deze week en van voor de vakantie door via we transfer.
Maandag is het zwemmen. Wie wil en kan graag mee naar het zwembad?  Geen fruit meegeven, haren vastgebonden en aansluitend bad kledij. 
Donderdag gaan we naar de bibliotheek met de klas van Maren. 
Vrijdag is het muzische mannen voor ons. De kinderen krijgen ‘drama’ van Yuri.  Vanaf 15u30 is er après-ski party op de speelplaats (vergeet je outfit niet 😉 )
Dinsdag 30 januari is er oudercafé van 19u30 tot…  Ook schoolrijpheid voor de oudste kleuters komt dan aan bod. 
Kayleigh – 2e leefgroep 
1ste en 2de leerjaar

Ook in onze klas is het nieuwe jaar goed begonnen. Op naar een warm en vreugdevol 2024!

We gaan nog even verder met ons project over huisdieren. We proberen enkele dieren op bezoek te laten komen tijdens onze kringmomenten (zie mail). 

Deze vrijdag is er forum van de 2de leefgroep (klas Cindy én klas Kayleigh). We verwelkomen jullie om 15u40 op de speelplaats! 

Deze vrijdag is het ook de wens van Lisa en Jaromir. We zullen een dansfeestje geven om het nieuwe jaar goed te beginnen (wens Lisa). Ook mogen jullie een speelgoedje, al dan niet elektronisch, meenemen naar de klas voor de wens van Jaromir.

Volgende week vrijdag zouden we in de voormiddag naar dierenwinkel Rommel gaan met de bus in het kader van ons project. Zijn er ouders die mee zouden willen begeleiden a.u.b.? Stuur mij hiervoor graag een mailtje.

Eerste leerjaar:  

 • Zeker veel luidop blijven lezen. We leerden deze week de h en k. Laatste blaadjes van leesboekje 6 en 7 lezen om het tempo te oefenen (binnenkort leestestje hierover). Ook boekje 8 zit nu in de boekentas.
 • Schrijfblaadje 11 klaar tegen vrijdag. 
 • Rekenen: Volgende week flitstoetsjes van de getalfamilies tot 5 (dooreen). Je kan dit thuis oefenen met de blauwe flitskaartjes. We leerden ondertussen ook de getalfamilies van 9 en 10.

Tweede leerjaar:  

 • Blijf oefenen voor de flitstoetsjes en de rekenbrevetjes. De QR-codes om te oefenen op bolleboos.be kunnen jullie vanaf nu op een extra document terugvinden (zie mail én heen-en weermap). In het Vliegernieuws zullen de nummers, waaraan jullie kinderen kunnen oefenen, steeds terug te vinden zijn. Voor deze week zijn dit de nummers: 4, 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 en 17. Het vetgedrukte is er vanaf nu bijgekomen.
 • Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau. 
 • Donderdag herhalingsdictee WP 9 t.e.m. 12.  Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn (kijk vooraan op het overzichtsblad). Wie vóór donderdag het WP maakt en verbetert: graag de map in de loop van de week tonen. Dan kan ik al verbeteren en er eventuele foutjes uit halen. 
 • Voorlopig even geen Bingeltaakjes. 


Cindy en Heidi – 2de leefgroep 

1e en 2e leerjaar

We zijn het nieuwe jaar goed ingevlogen. We maken er een mooi tweede semester van! 

Ons project over piramides is afgerond en geëvalueerd. De piramides zijn te bewonderen op ons forum. 

Deze vrijdag is er forum van de 2de leefgroep (klas Cindy én klas Kayleigh). We verwelkomen jullie om 15u40 op de speelplaats! 

Maandagnamiddag gaan we naar de bib. Ik zoek minimum 1 ouder om mee te begeleiden. We vertrekken om 13u30 en zijn zeker tegen 14u45 terug.

Volgende vrijdag volgen we een workshop van Mu-ZEE, en dompelen we ons onder in de wereld van Ensor. Is er een ouder die wil meestappen (heen en/of terug)? Blijven mag, maar hoeft niet. De workshop gaat door van 9 tot 11. Wie thuis een boek over Ensor heeft, mag dit zeker meebrengen. 

Eerste leerjaar:  

 • Zeker veel luidop blijven lezen. We leerden deze week de h en k. Laatste blaadjes van leesboekje 6 en 7 lezen om het tempo te oefenen (binnenkort leestestje hierover). Ook boekje 8 zit nu in de boekentas.
 • Schrijfblaadje 11 klaar tegen vrijdag. 
 • Rekenen: Volgende week flitstoetsjes van de getalfamilies tot 5 (dooreen). Je kan dit thuis oefenen met de blauwe flitskaartjes. We leerden ondertussen ook de getalfamilies van 9 en 10.

Tweede leerjaar:  

 • Blijf oefenen voor de flitstoetsjes en de rekenbrevetjes. De QR-codes om te oefenen op bolleboos.be kunnen jullie vanaf nu op een extra document terugvinden (zie mail én heen-en weermap). In het Vliegernieuws zullen de nummers, waaraan jullie kinderen kunnen oefenen, steeds terug te vinden zijn. Voor deze week zijn dit de nummers: 4, 6, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 en 17. Het vetgedrukte is er vanaf nu bijgekomen.
 • Blijf heel veel hardop lezen thuis, in boekjes van hun leesniveau. 
 • Donderdag herhalingsdictee WP 9 t.e.m. 12.  Zorg ervoor dat alle foutjes uit de vorige WP’s eerst verbeterd zijn (kijk vooraan op het overzichtsblad). Wie vóór donderdag het WP maakt en verbetert: graag de map in de loop van de week tonen. Dan kan ik al verbeteren en er eventuele foutjes uit halen. 
 • Voorlopig even geen Bingeltaakjes. 
Maren – 3e leefgroep 
3e en 4e leerjaar

We zijn deze week gestart met tafeltoetsen. We zullen nu elke maandag een tafeltoets houden zodat de leerlingen de tafels kunnen automatiseren. We vragen daarom om dit thuis op te volgen en te blijven oefenen. 

Woensdag hebben we kunstkuur met Loeki. Ze zou werken met glazen flessen. Kunnen jullie thuis eens kijken voor verschillende glazen flessen en iets dat als drumstok kan dienen?

Er is geen dictee van wp 12. Het dictee van wp 12 is op 24 januari.  


Jolien en Ann-Sofie – 3e leefgroep 

3e en 4e leerjaar

Jolien is ziek tem 19 januari. De klas wordt tot dan overgenomen door Marie en Maren. 

We zijn deze week gestart met tafeltoetsen. We zullen nu elke maandag een tafeltoets houden zodat de leerlingen de tafels kunnen automatiseren. We vragen daarom om dit thuis op te volgen en te blijven oefenen. 

Woensdag hebben we kunstkuur met Loeki. Ze zou werken met glazen flessen. Kunnen jullie thuis eens kijken voor verschillende glazen flessen en iets dat als drumstok kan dienen?

Er is geen dictee van wp 12. Het dictee van wp 12 is op 24 januari.  

Janne en Ann-Sofie – 4e leefgroep 
5e en 6e leerjaar

Dankjewel aan iedereen die mensen helpt zoeken voor ons project rond topsport.
We hebben daardoor al kunnen videobellen met Jef Brouwers, sportpsycholoog van o.a. het Olympisch team en de Rode Duivels. Heel interessant. Komende dagen houden we nog enkele interviews om meer te weten te komen om naar ons eindproduct toe te werken: een dag leven zoals een topsporter.
Maandag: toets rekenen blok 3 (boek B ). Je kan extra oefenen op Bingel.
Dinsdag: dictee WP8

Donderdag  18 januari worden de 6des uitgenodigd in de middelbare school De Studio om een proefles te volgen.
We vertrekken al over de middag, dus alle zesdes moeten op school eten (warm eten blijft doorgaan).
We zijn terug om 16u. De 5des krijgen donderdagnamiddag gewoon les, dus kunnen wel nog buiten school gaan eten.
Sam – 4e leefgroep 
5e en 6e leerjaar

Wat was de eerste schooldag van 2024 een fijn weerzien! Ik wens jullie allen een warm en liefdevol nieuw jaar vol verwondering. 
De allereerste portfolioweek ligt achter ons. We konden genieten van prachtige vrije teksten en bijhorende creatieve verwerkingen. 
Donderdagnamiddag 18/01 volgen alle zesdes een workshop in De Studio. Hiervoor worden we reeds om 13u15 daar verwacht. Uitzonderlijk kan er die dag niet thuis gegeten worden. Mocht je dit toch zo ingepland hebben, gelieve een lunchpakket te voorzien om dit op school te nuttigen.
Een nieuw blok (4) in Reken Maar werd afgerond. Eerstvolgende maandag volgt hiervan een toets. Herhalingsoefeningen kwamen al in de klas aan bod. Thuis kan op Bingel verder geoefend worden. 
Voor wie dit nog niet deed: denken jullie eraan het rapport terug mee te brengen? 
maandag 15/01: toets rekenen BLOK 4
dinsdag 16/01: dictee WP10

WEEKMENU

MAANDAG

Pompoensoep
Rundslasagne
Fruit

 Vegetarische lasagne
DINSDAG 

Bloemkoolsoep
Provençaalse saus
Vogelnestje
Aardappelpuree
Melkdessert

 Provençaalse saus – Groenteloempia
DONDERDAG

Tomaatgroentesoep
Bourgondisch stoofvlees
Aardappelpuree
Koekje

  Vegetarisch Bourgondisch stoofvlees
VRIJDAG 

Kervelsoep
Appelmoes
Kip drumstick
Natuuraardappelen
Fruit

 Vegetarische burger – Sojasaus
Bekijk de updates van de klasblogs op onze website!Copyright © Leefschool De Vlieger, All rights reserved.

Wil je niet langer emails met ‘VLIEGERNIEUWS’ ontvangen?
You can unsubscribe from this list.